Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

877

На 22 април, 2018 година, во Третата недела по Велигден – недела на Мироносиците, кога се празнува споменот на преподобниот Евпсихиј и светиот маченик Десант и 272 други, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај