Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Тодорова сабота)

1257

На 24 февруари, 2018 година, во првата сабота од Великиот Пост – Тодорова сабота, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleПовечерие и Акатист кон Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин (Тодорова сабота)