Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на митарот и фарисејот)

1128

На 28 јануари 2018 година, во Неделата на митарот и фарисејот, кога се празнува споменот на преподобните отци Павле Тивејски, Јован Колибар, Гаврил Лесновски и Прохор Пчински, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на митарот и фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на митарот и фарисејот)