Света Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (30-та Недела по Педесетница)

1619

На 31 декември, 2017 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Севастијан, Никострат, Зоја и Кастор, во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (30-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (30-та Недела по Педесетница)