Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1201

На 8 Ноември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleПрославен храмовиот празник во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт