Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

999

На 25 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот Спиридон Чудотворец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (30-та Недела по Педесетница)
Next articleЧествуван чудотворецот Свети Спиридон и одржан традиционалниот македонски пикник во манастирот Донибрук