Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

878

На 19 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски – Чудотворец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (30-та Недела по Педесетница)