Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј.

1860

На 18 септември, во 15 – тата Недела по Педесетица, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Вавила и светиот пророк Мојсеј Боговидец,во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
По Литургијата, Светите тајни: Крштение и Миропомазание ги прими малата Ева.

Previous articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук
Next articleПразнична вечерна богослужба во Соборниот храм во Сиденхам, посветен на Раѓањето на Пресвета Богородица