Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (27-ма Недела по Педесетница)

940

На 2 декември 2018 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авдеј и на светите маченици Варлаам и Јоасаф, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (27-ма Недела по Педесетница)