Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)

925

На 11 ноември, 2018 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Анастасија Римјанка, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (24-та Недела по Педесетница)