Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (22-ра Недела по Педесетница)

793

На 28 октомври, 2018 година, во 22-рата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите 40 битолски преподобномаченици, преподобниот маченик Лукијан и преподобниот Евтимиј Нови, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (22-ра Недела по Педесетница)