Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1030

На 27 октомври, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобната мајка Параскева (Петка) Епиватска, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт