Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (15-та Недела по Педесетница)

1069

На 9 септември, 2018 година, во 15-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Пимен Велики и светиот маченик Фануриј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (15-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (15-та Недела по Педесетница)