Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (14-та Недела по Педесетница)

969

На 2 септември, 2018 година, во 14-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Самуил и на светиот свештеномаченик Филип, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (14-та Недела по Педесетница)