Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1376

На 20 Јули, кога се празнува споменот на светата велико-маченичка Киријакија (Недела), преподобниот Тома Малеин и на преподобните Епиктет и Астион, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.
На литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам
Next articleСвета Божествена Литургија во манастирот Донибрук