Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Илинден)

1215

На 2 август, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и светите Пречистански маченици, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Илинден)
Next articleGod's Story: St. Elijah