Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Деветта Недела по Педесетница)

901

На 29 јули, 2018 година, во 9-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици: свештеномаченикот Атиноген и неговите десет ученици и светата маченичка Јулија, во црквата црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Деветта Недела по Педесетница)
Next articleМолитвено прославен храмовиот празник во црквата Свети Илија во Футскрај