Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста (Шеста Недела по Педесетница)

1199

На 8 јули 2018 година, во Шестата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобната маченичка Февронија и преподобните Дионисиј и Дометиј, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Шеста Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Шеста Недела по Педесетница)