Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела Четврта по Педесетница)

952

На 24 јуни, 2018 година, во четвртата недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апотсоли Варотломеј и Варнава, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Четврта по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (Недела Четврта по Педесетница)