Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Сите Светии)

880

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога Црквата го празнува споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Сите Светии)
Next articleСвета Литургија во Соборната Црква во Сиденхам (Недела на Сите Светии)