Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1524

На 9 Јули 2017 година, во 5 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Давид Солунски, во црквата Света Богордица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleНов број на „Пастир“ - парохиски весник на МПЦО Свети Никола во Престон