Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Светите Отци)

822

На 20 мај 2018 година, во Седмата Недела по Велигден – на Светите Отци, кога се празнува споменот на јавувањето на Чесниот Крст во Ерусалим, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Светите Отци)