Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Тодорова сабота)

1382

На 24 февруари, 2018 година, во првата сабота од Великиот Пост – Тодорова сабота, кога се празнува споменот на светиот маченик Теодор Тирон, светиот Лав Римски и светиот Флавијан Цариградски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Тодорова сабота)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Православието)