Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1324

На 5 јануари 2018 година, кога се празнува споменот на преподобниот Наум Охридски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleВечерна богослужба во црквата Света Петка во Мил Парк