Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (30-та Недела по Педесетница)

2043

На 31 декември, 2017 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Севастијан, Никострат, Зоја и Кастор, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (30-та Недела по Педесетница)
Next articleМолитва кон Свети Наум Охридски Чудотворец