Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1707

На 25 декември 2017 г., кога Православната Црква го празнува споменот на светиот отец Спиридон Тримитунски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleЧествуван Свети Спиридон Тримитунски и одржан традиционалниот пикник во манастирот Донибрук