Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1458

На 19 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на светиот Николај Архиепископ Мирликиски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПрославен Храмовиот празник во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам