Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (28-ма Недела по Педесетница)

1448

На 17 декември, 2017 година, во 28-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата великомаченичка Варвара и на преподобниот Јован Дамаскин, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (28-ма Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (28-ма Недела по Педесетница)