Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (27-ма Недела по Педесетница)

1785

На 10 декември, 2017 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јаков Персиски и на 17-те Индиски свештеномаченици, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (27-ма Недела по Педесетница)
Next articleДетенцето и песокот