Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1492

На 9 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и споменот на обновувањето на киевскиот храм на Свети Георгиј Победоносец, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (27-ма Недела по Педесетница)