Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (25-та Недела по Педесетница)

1995

На 26 ноември, 2017 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Златоуст – Патријарх Цариградски и на преподобниот маченик Дамаскин, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (25-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (25-та Недела по Педесетница)