Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1382

На 22 ноември, 2017 година, кога се празнува споменот светите маченици Онисифор и Порфириј, на преподобната Матрона и преподобната Теоктиста Пароска и на светиот Нектариј Егински, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleМолитва на Свети Нектариј Егински кон Мајката Божја
Next articleПомислите на човекот укажуваат на неговата духовна состојба