Света Литургија во црквата Света Богородица Пречиста во Ливерпул (24-та Недела по Педесетница)

1252

На 19 ноември 2017 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на Светиот Павле Исповедник – Патријарх Цариградски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (24-та Недела по Педесетница)