Света Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул

1720

На 13 ноември, 2017 година, во во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, во чест и спомен на Светите бесребреници и чудотворци Козма и Дамјан се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleДомашно воспитување