Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

746

На 22 април, 2018 година, во Третата недела по Велигден – недела на Мироносиците, кога се празнува споменот на преподобниот Евпсихиј и светиот маченик Десант, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт