Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1421

На 16 јуни 2018 година, во Саботата од третата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Лукијан и светиот свештеномаченик Јосиф Солунски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСпасението во Христос
Next articleФреско-живопис во црквата на Светиот Пророк Илија во Футскрај