Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)

1067

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)