Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Сите Светии)

913

На 03 јуни, 2018 година, во Неделата на Сите Светии, кога го празнуваме споменот на светите рамноапостолни цареви Константин и Елена, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

По Литургијата, Светите Тајни Крштение и Миропомазание ги прими малата Ксенија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на Сите Светии)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на Сите Светии)