Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (31 Недела по Педесетница)

1117

На 30 декември, 2018 година, во 31 Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Даниил и Трите Младенци, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleИнтервју со Неговото Високопреосвештенство Митрополитот г. Петар за новинарството
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Димитриј Солунски во Спрингвајл (31 Недела по Педесетница)