Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (30-та Недела по Педесетница)

1022

На 23 декември, 2018 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мина, Ермоген и Евграф, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (30-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл (30-та Недела по Педесетница)