Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (28-ма Недела по Педесетница)

1026

На 9 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник, преподобниот Стилијан Пафлагониски и споменот на обновувањето на храмот на светиот великомаченик Георгиј Победоносец, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleГосподи и покрај мојата грешност Те љубам
Next articleСвета Литургија црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (28-ма Недела по Педесетница)