Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

890

На 8 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот отец наш Климент Охридски, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул