Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (26-та Недела по Педесетница)

886

На 25 ноември, 2018 година, во 26-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Јован Милостив и преподобниот Нил Мироточив, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСлужбен дел на Австралиско-новозеландската Епархија (25.10.2018 – 22.11.2018)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (26-та Недела по Педесетница)