Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (25-та Недела по Педесетница)

821

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (25-та Недела по Педесетница)
Next articleАрхиерејска вечерна богослужба и Свгета Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен