Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1006

На 17 ноември, 2018 година, во саботата од 25 седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на свештеномаченикот Никандор и преподобниот Јоаникиј Велики, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

 

Previous articleАрхиерејско намесничко собрание во Мелбурн
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (25-та Недела по Педесетница)