Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (24-та Недела по Педесетница)

1172

На 11 ноември, 2018 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Анастасија Римјанка, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (24-та Недела по Педесетница)
Next articleБарај го Бог секој ден