Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1011

На 19 мај, 2018 година, во саботата по празникот Вознесение Христово, кога се празнува споменот на светиот праведен и многустрадален Јов и на светиот Варвар, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleВознесение Христово - Спасовден во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (Недела на Светите Отци)