Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

714

На 8 ноември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот великомаченик Димитриј Солунски – Мироточив (Митровден), во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт