Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (23-та Недела по Педесетница)

905

На 4 ноември, 2018 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на свети Аверкиј Ераполски и 7-те младенци маченици од Ефес, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (23-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица - Пречиста во Ливерпул (23-та Недела по Педесетница)