Света Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (20-та Недела по Педесетница)

843

На 14 октомври, 2018 година, во 20-тата Недела по Педесетница, на празникот Покров Богородичен, кога се празнува споменот на светиот апостол Ананија, преподобните Јован Кукузел и Роман Мелод, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (20-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (20-та Недела по Педесетница)